Leden 2014

Lorde - full album Pure Heroin

16. ledna 2014 v 19:04 | Mary~

Pouze 17ti letá zpěvačka Lorde prorazila v rádiích s písničkou Royals.
Poslechněte si její další písničky. Přidávám celé album s názvem Pure Heroin.
Stojí to za to. :) enjoy it


Lorde

abeautifulmess.com - stránka se skvělými nápady DIY

8. ledna 2014 v 9:45 | Mary~
A Beautiful Mess is all about creating a beautiful life. We share daily inspirations, DIY projects and recipes. We believe that the best things in life are homemade.

A BEAUTIFUL MESS IS ALL ABOUT CREATING A BEAUTIFUL LIFE. WE SHARE DAILY INSPIRATIONS, DIY PROJECTS AND RECIPES. WE BELIEVE THAT THE BEST THINGS IN LIFE ARE HOMEMADE.

abeautifulmess . com


Alkohol - horší než tuk

6. ledna 2014 v 13:09 | Mary~
♥︎Nuty♥︎ | via Tumblr

Sladké bublinky, vaječný koňak, teplá medovina a svařené víno nebo grog pro zahřátí nás provázely celým svátečním obdobím. A možná mají větší vinu na našem ztloustnutí než cukroví a salát.
Za přibývající kila může vedle vánočních lahůdek vypitý alkohol. Že z piva rostou břicha, ví každý, ale pivo je vlastně, věřte nebo ne, ještě relativně dietní nápoj.

Pozor na dámské pití a tvrdý alkohol

Podle odborníků na výživu by si však měli dát pozor ale ti, kdo už s nadváhou bojují. Jednak "nalévání" velkým množstvím tekutin vyklenuje břišní stěnu a pak pivo svým složením i vysokým obsahem cukru podporuje ukládání tuků, zejména právě na břiše. Nitrobřišní tuk a obezita pak je velkým rizikovým faktorem nemocí srdce a cév.
Proti pivu jsou ale pravými rekordmany jiné alkoholické nápoje. Největší kalorickou bombou jsou destiláty a likéry, jako je becherovka, griotka či vaječný koňak. Jedno deci tohoto zdánlivě nevinného "dámského pití" má v sobě víc kalorií než deset deka vepřového masa.
Zatímco 100 gramů bílkovin nebo sacharidů obsahuje průměrně 1700 kilojoulů, alkohol má ve stejném množství zhruba 2900 kilojoulů, tedy 1,5 krát víc.

Tělo nestačí spalovat

Legenda české obezitologie MUDr. Rajko Doleček upozorňuje, že gram alkoholu se energeticky téměř vyrovná gramu tuku. Jenže působí hůř. Náš organismus je totiž plně zaměstnán odbouráváním alkoholu, který je pro něj toxinem, a spalovat kalorie už prostě nestačí.
Příklady energetického obsahu 1 dl alkoholických nápojů
  • pivo desetistupňové 130 kJ
  • pivo dvanáctistupňové 140 kJ
  • bílé víno 54 - 210 kJ
  • červené víno 67 - 280 kJ
  • šumivé víno 80 - 340 kJ
  • destiláty 1000 kJ
Lidé, kteří hubnou, by denně měli přijmout nanejvýš 5000 kilojoulů. Ti, kdo si chtějí váhu udržet, si mohou dovolit 7000 až 9000 kilojoulů.

Vinný střik je skoro nevinný

Až se tedy pustíte v rámci novoročních předsevzetí do likvidace škod na své postavě, myslete i na omezení přísunu alkoholu. Když už, pak volte nápoje s nižším obsahem alkoholu, jako je vinný střik, a tvrdý alkohol vynechejte úplně.
Střik je vhodnější než samotné víno, protože má méně alkoholu. A právě alkohol může dietu vážně narušit - povzbuzuje chuť k jídlu a pro hladového je těžké odolat lákadlům jídla. Nabourává také vůli při dodržování dietních pravidel, takže člověk snáze "zhřeší".
Pokud už si občas nějakou tu skleničku neodpustíte, nezapomeňme druhý den doplnit vitamíny a minerály, které se vlivem alkoholu nevstřebávají správně.

zdroj: zena.centrum.cz